Sklep PV
Aktualności
OutletOZE
Instalator
Kontakt

beeIN zapowiada dalszą ekspansję zagraniczną

lis 3, 2021

Zarząd BeeIN S.A., dostawcy rozwiązań z rynku odnawialnych źródeł energii, podjął decyzję
o rozszerzeniu działalności handlowej na kraje Europy Zachodniej. Spółka dotychczas realizowała sprzedaż paneli i komponentów OZE na Węgrzech i w krajach bałtyckich. BeeIN planuje w listopadzie opublikować raport finansowy za III kwartał br., w którym firma sprzedała 100 pomp ciepła (czterokrotny wzrost kw./kw.). W tym okresie spółka uruchomiła OutletOZE typu marketplace: OutletOZE.pl oraz rozpoczęła sprzedaż paneli premium marki ZNShine pokrytych grafenem, które wykazują właściwości samooczyszczające i są trudnopalne.

Działalność BeeIN opiera się na imporcie i sprzedaży klientom profesjonalnym paneli fotowoltaicznych oraz innych komponentów OZE (m.in. inwertery, pompy ciepła, magazyny energii). Spółka kieruje swoją ofertę również do klientów indywidualnych poprzez sklep e-commerce beein.pl i rozwija projekty deweloperskie własnych farm fotowoltaicznych. Dodatkowo BeeIN oferuje usługi wsparcia dla instytucji finansujących rynek OZE (w zakresie demontażu, testowania, serwisu, magazynowania i dalszej odsprzedaży komponentów OZE).

– Cenne doświadczenia z rynku węgierskiego i pierwsze transakcje sprzedaży w krajach bałtyckich skłaniają nas do decyzji o rozszerzeniu działalności naszej spółki o kolejne rynki zagraniczne. W 2022 roku zamierzamy oferować produkty OZE pod marką BeeIN w krajach Europy Zachodniej. Rozwój spółki poza Polską opiera się na współpracy z partnerami z rynków lokalnych i decyzja o wejściu do poszczególnych regionów zależy od efektów rozmów z potencjalnymi kontrahentami. Z drugiej strony naszym podstawowym rynkiem jest i pozostanie rynek krajowy, na którym generujemy większość przychodów – mówi Michał Sochacki, Prezes Zarządu BeeIN S.A.

Jak dodaje, współpraca w oparciu o model partnerski umożliwia BeeIN zaoferowanie klientom zagranicznym oferty produktowej zgodnej z dedykowaną dla odbiorców krajowych (na korzystnych warunkach z uwagi na efekt skali spółki), z drugiej spółka zyskuje know how i wiedzę dotyczącą specyfiki lokalnych rynków i ich uwarunkowań.

Ekspansja zagraniczna BeeIN

Rozwijanie działalności zagranicznej BeeIN wpisuje się w tendencje obserwowane na rynkach europejskich. Dotychczasowym celem UE było osiągnięcie w 2030 roku 33 proc. udziału energii pozyskiwanej z OZE.W lipcu br. Komisja Europejska zaproponowała podniesienie poziomu do 40 proc., który ma znaleźć sięw nowelizacji dyrektywy dot. odnawialnych źródeł energii. W Polsce według Agencji Rynku Energii w sierpniu łączna moc zainstalowana w OZE wyniosła 14,9 GW, co stanowiło 27,9% udziału w miksie energetycznym kraju. W tym, moc zainstalowana w fotowoltaice to 5,97 GW (+106,6 proc. r/r). Zainstalowana moc w PV przekroczyła cel Polityki Energetycznej kraju (5,1 GW), wyznaczony na 2025 rok.

III kwartał 2021 roku był najbardziej udanym okresem dla naszej spółki od rozpoczęcia działalności operacyjnej z początkiem poprzedniego roku. W kontekście oczekiwania na debiut BeeIN na rynku NewConnect, chcielibyśmy przedstawić naszym akcjonariuszom raport finansowy za III kwartał br. Dokument zamierzamy opublikować w połowie listopada – uzupełnia Michał Sochacki.

Spółka w III kwartale br. uruchomiła platformę handlu komponentami OZE: OutletOZE.pl. Outlet online pozwoli spółce szybciej rozwinąć nowe linie biznesowe, związane m.in. z oferowaniem klientom paneli
i urządzeń OZEz rynku wtórnego. Użytkownicy platformy mają dostęp do bazy kontrahentów, mogą ich oceniać i zgłaszać zapotrzebowanie na usługi demontażu instalacji PV, oferowane przez BeeIN. Celem OutletOZE.pl jest udostępnienie zarówno producentom, dystrybutorom, jak i klientom detalicznymi instytucjonalnym praktycznego narzędzia ułatwiającego nawiązywanie relacji i zawieranie transakcji.

Hurtownia Fotowoltaiczna BeeIN

BeeIN S.A. jest dostawcą rozwiązań z rynku PV i bezpośrednim, certyfikowanym przedstawicielem wiodących światowych producentów komponentów OZE. Kluczowymi filarami rozwoju jest import i sprzedaż paneli fotowoltaicznych oraz innych komponentów rynku OZE oraz projektowanie i budowa farm fotowoltaicznych (development). Spółka rozwija dodatkowe produkty związane z OZE (magazyny energii, pompy ciepła, ładowarki samochodowe itd.). Intencją spółki jest budowa wartości w oparciu nowe innowacyjne usługi skupione wokół wsparcia relacji B2C i B2B na rynku PV (tworzenie pomostu między instalatorami, a klientami detalicznymi) oraz kompleksowego zarządzania komponentami PV na rynku wtórnym.

Hurtownia Fotowoltaiczna BeeIN S.A. wyróżnia ambitny plan rozwoju bazujący na zdywersyfikowanych filarach oraz najwyższej jakości urządzeniach i komponentach z wieloletnią gwarancją. Perspektywy firmy wzmacnia dynamicznie rosnący rynek, co wynika z nacisku UE na rozwój sektora OZE, krajowe zachęty fiskalne i prawne i zwyżkująca popularność nowych źródeł energii w społeczeństwie.

Kontakt dla mediów i inwestorów:

InnerValue Investor Relations
Marcin Grzejszczak
+48 516 091 124

m.grzejszczak@innervalue.pl

Mogą Cię zainteresować

BeeIN na drodze do opracowania innowacyjnej pompy ciepła. Multidystrybutor OZE rozwija sieć partnerów
BeeIN na drodze do opracowania innowacyjnej pompy ciepła. Multidystrybutor OZE rozwija sieć partnerów

BeeIN na drodze do opracowania innowacyjnej pompy ciepła. Multidystrybutor OZE rozwija sieć partnerów

Po czterech latach działalności i zbierania doświadczeń w sektorze pomp ciepła BeeIN stawia krok w stronę opracowania własnego, efektywnego energetycznie urządzenia. Notowana...