pl Polish
Sklep PV
Aktualności
OutletOZE
Instalator
Kontakt

Rośnie popularność magazynów energii CF Energy w Polsce

mar 25, 2024

Urządzenia o atrakcyjnej relacji jakości do ceny zdobywają ogromne zainteresowanie klientów na całym świecie. Ich użytkownicy cenią sobie bardzo długą żywotność magazynów energii, 10-letnią gwarancję oraz zaawansowany moduł BMS w każdym urządzeniu. Polscy konsumenci dodatkowo zwracają uwagę na bezpieczeństwo, które zapewnia niepalna technologia, oraz na wygodę kontroli pracy modułu za pomocą WiFi. Dystrybucją magazynów CF Energy na polskim rynku zajmuje się spółka giełdowa beeIN S.A., która serdecznie zachęca wszystkich dystrybutorów do współpracy, chcących wzbogacić swoją ofertę.

Coraz większy popyt na magazyny energii

Magazyn energii to kluczowy element opłacalnej sieci elektroenergetycznej. Od kwietnia 2022 r. urządzenia te stały się ważnym uzupełnieniem pracy paneli solarnych. Rok 2024 może przynieść wzrost zainteresowania tymi urządzeniami ze względu na liczne programy dofinansowań oraz wprowadzane od połowy roku dynamiczne taryfy za prąd, gdzie ceny będą zmieniać się co 15 minut. Już teraz mówi się, że 2024 może być rokiem magazynów energii. Jako generalny przedstawiciel CF Energy na rynku polskim serdecznie zachęcam do współpracy wszystkich dystrybutorów, którzy rzetelnie chcą się przygotować na rosnący popyt – mówi Michał Sochacki, prezes beeIN S.A.

Obserwowany już teraz rosnący popyt może dodatkowo wzrosnąć dzięki środkom z Krajowego Planu Odbudowy. Eksperci z Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii przewidują, że rynek magazynów energii będzie się rozwijał w sposób analogiczny do sektora fotowoltaiki. Jego wzrost zostanie przyspieszony dzięki rządowym programom dofinansowań, a wkrótce dołączy do nich nowa dotacja na prosumenckie elektrownie wiatrowe. Dodatkowym stymulantem wzrostu pozostaje nowy sposób rozliczania energii, którego filarem jest właśnie autokonsumpcja wyprodukowanego prądu.

Pełną treść artykułu znajdziesz tutaj.

Mogą Cię zainteresować

BeeIN na drodze do opracowania innowacyjnej pompy ciepła. Multidystrybutor OZE rozwija sieć partnerów
BeeIN na drodze do opracowania innowacyjnej pompy ciepła. Multidystrybutor OZE rozwija sieć partnerów

BeeIN na drodze do opracowania innowacyjnej pompy ciepła. Multidystrybutor OZE rozwija sieć partnerów

Po czterech latach działalności i zbierania doświadczeń w sektorze pomp ciepła BeeIN stawia krok w stronę opracowania własnego, efektywnego energetycznie urządzenia. Notowana...