Sklep PV
Aktualności
OutletOZE
Instalator
Kontakt

BeeIN uruchomia outlet OZE w ramach nowej branżowej platformy

wrz 14, 2021

BeeIN S.A., dostawca rozwiązań z rynku odnawialnych źródeł energii, zakończył prace związane z powstaniem specjalistycznego serwisu typu marketplace – OutletOZE.pl. Intencją spółki jest dostarczanie klientom indywidualnym i biznesowym praktycznej platformy, pozwalającej nawiązywać relacje handlowe z podmiotami z rynku OZE, dokonywać oceny prowadzącej do powstania rankingu takich firm oraz zgłaszać wykonanie usług demontażu instalacji OZE. BeeIN podtrzymuje plany debiutu na rynku NewConnect w 2021 roku.

Działalność BeeIN opiera się na imporcie i sprzedaży klientom profesjonalnym paneli fotowoltaicznych oraz innych komponentów OZE (m.in. inwertery, pompy ciepła). Spółka kieruje swoją ofertę również do klientów indywidualnych poprzez sklep e-commerce i rozwija projekty deweloperskie własnych farm fotowoltaicznych. W drugim obszarze new business BeeIN rozwija innowacyjne usługi dla rynku PV, tj. rozwiązania poprawiające komunikację oraz rozwój narzędzi do zarządzania ofertami i usługami w relacjach B2C i B2B. Dodatkowo BeeIN oferuje usługi wsparcia dla instytucji finansujących rynek OZE (w zakresie demontażu, testowania, serwisu, magazynowania i dalszej odsprzedaży komponentów OZE).

– Z satysfakcją rozpoczynamy działalność naszej platformy typu marketplace dla podmiotów z rynku OZE – zarówno producentów, dystrybutorów, jak i klientów detalicznych i instytucjonalnych. Chcemy zaoferować im praktyczne narzędzie ułatwiające nawiązywanie relacji i zawieranie transakcji, co mamy nadzieję może mieć pozytywny wpływ na dalszy rozwój rynku OZE w Polsce– mówi Michał Sochacki, Prezes Zarządu BeeIN S.A. – Użytkownicy OutletOZE zyskują dostęp do bazy firm, mają możliwość oceny kontrahentów i mogą zgłaszać zapotrzebowanie na usługi demontażu instalacji PV, oferowane przez naszą firmę. Już dziś widzimy zainteresowanie uczestników rynku naszym projektem i liczymy w perspektywie średnioterminowej na uzyskanie czołowej pozycji wśród podobnych rozwiązań na polskim rynku.

W I etapie działania serwisu OutletOZE.pl, firmy oraz osoby indywidualne mają możliwość promocyjnego/bezpłatnego wystawiania przedmiotów nowych i używanych. Ponadto platforma będzie zawierać aktualne informacje związane z wydarzeniami z branży OZE.

– BeeIN w obszarze core biznesu zgodnie z założeniami realizuje cele i plany operacyjne, notując w porównaniu do analogicznych okresów minionego roku, systematyczne wzrosty sprzedaży. Jednocześnie utrzymujemy chęć debiutu na rynku NewConnect w ciągu najbliższych miesięcy – uzupełnia Michał Sochacki.

W 2021 roku firma zintensyfikowała sprzedaż na rynku węgierskim oraz kończy przygotowania do wejścia na rynki bałtyckie pod marką BeeIN Baltic. W obszarze handlowym, firma rozpoczęła sprzedaż zestawów: instalacja fotowoltaiczna (panele LEAPTON Solar) i pompa ciepła (pompa marki SPRSUNze sprężarką koncernu Panasonic). Zamiarem spółki jest oferowanie klientom końcowym kompleksowych rozwiązań wspierających uzyskanie neutralności energetycznej w budownictwie indywidualnym.

Synday Energy hurtownia fotowoltaiczna

BeeIN S.A. jest dostawcą rozwiązań z rynku PV i bezpośrednim, certyfikowanym przedstawicielem wiodących światowych producentów komponentów OZE. Kluczowymi filarami rozwoju jest import i sprzedaż paneli fotowoltaicznych oraz innych komponentów rynku OZE oraz projektowanie i budowa farm fotowoltaicznych (development). Spółka rozwija dodatkowe produkty związane z OZE (magazyny energii, pompy ciepła, ładowarki samochodowe itd.). Intencją spółki jest budowa wartości w oparciu nowe innowacyjne usługi skupione wokół wsparcia relacji B2C i B2B na rynku PV (tworzenie pomostu między instalatorami, a klientami detalicznymi) oraz kompleksowego zarządzania komponentami PV na rynku wtórnym.

BeeIN S.A. wyróżnia ambitny plan rozwoju bazujący na zdywersyfikowanych filarach oraz najwyższej jakości urządzeniach i komponentach z wieloletnią gwarancją. Perspektywy firmy wzmacnia dynamicznie rosnący rynek, co wynika z nacisku UE na rozwój sektora OZE, krajowe zachęty fiskalne i prawne i zwyżkująca popularność nowych źródeł energii w społeczeństwie. Spółka planuje debiut na rynku NewConnect w 2021 roku.

Mogą Cię zainteresować

BeeIN na drodze do opracowania innowacyjnej pompy ciepła. Multidystrybutor OZE rozwija sieć partnerów
BeeIN na drodze do opracowania innowacyjnej pompy ciepła. Multidystrybutor OZE rozwija sieć partnerów

BeeIN na drodze do opracowania innowacyjnej pompy ciepła. Multidystrybutor OZE rozwija sieć partnerów

Po czterech latach działalności i zbierania doświadczeń w sektorze pomp ciepła BeeIN stawia krok w stronę opracowania własnego, efektywnego energetycznie urządzenia. Notowana...