Sklep PV
Aktualności
OutletOZE
Instalator
Kontakt

BeeIN nawiązuje współpracę z Politechniką Warszawską

maj 19, 2023

Z przyjemnością informujemy, że nasza spółka BeeIN nawiązała współpracę z Wydziałem Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. 16 maja zawarliśmy porozumienie o współpracy, które otwiera możliwość wspólnego prowadzenia prac badawczo-rozwojowych przez co najmniej 5 lat.

Współpraca uczelni ze spółką BeeIN obejmuje dwa obszary: badawczo-rozwojowym oraz edukacyjny. Naukowcy i przedstawiciele biznesu połączą siły, aby wspierać rozwój innowacyjnych technologii pomp ciepła, opracować rozwiązania mające na celu redukcję zużycia energii i wpływu na środowisko naturalne, a także wspólnie przygotować publikacje naukowe. Ponadto, planuje się popularyzację wiedzy z zakresu pomp ciepła i automatyki wśród studentów oraz organizowanie konferencji, seminariów i sympozjów.

Cieszymy się, że możemy podzielić się naszym doświadczeniem ze studentami Politechniki Warszawskiej, którzy wiążą swoją przyszłość z rozwojem pomp ciepła oraz innych komponentów zaliczanych do odnawialnych źródeł energii. Nawiązanie współpracy z tak prestiżową uczelnią to dla nas zaszczyt, ale i szansa na pozyskanie wartościowych kandydatów do pracy, którzy wzmocnią nasz zespół specjalistów. Korzystając z okazji już teraz serdecznie zapraszam studentów na staże w BeeIN – mówi Jan Paweł Lisicki, Doradca Zarządu BeeIN S.A.

W ramach współpracy z Politechniką Warszawską, spółka przekaże Wydziałowi Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska pompy ciepła z autorskiej linii SPRSUN SELECT. Międzynarodowy dostawca rozwiązań z sektora OZE udostępni także naukowcom infrastrukturę badawczo-rozwojową w celu prowadzenia wspólnych badań naukowych. Ponadto, uczelnia będzie miała zapewniony dostęp do pomp ciepła z oferty spółki.

W obliczu wyzwań związanych z dekarbonizacją Polski połączenie potencjału tkwiącego w nauce z doświadczeniem rynkowym, którym dysponuje BeeIN daje szansę na szybsze wprowadzenie na rynek innowacyjnych rozwiązań z zakresu OZE. Jesteśmy przekonani, że efekty wspólnych działań wpłyną na przyspieszenie transformacji energetycznej i przyczynią się do poprawy jakości powietrza, ochrony klimatu oraz uniezależnienia się Polski od paliw kopalnych. Naszym celem jest budowanie wartości dla naszych akcjonariuszy, równolegle chcemy jednak aktywnie uczestniczyć w zwiększaniu świadomości społecznej związanej z koniecznością ochrony środowiska – podsumowuje Michał Sochacki z BeeIN.

Mogą Cię zainteresować

BeeIN na drodze do opracowania innowacyjnej pompy ciepła. Multidystrybutor OZE rozwija sieć partnerów
BeeIN na drodze do opracowania innowacyjnej pompy ciepła. Multidystrybutor OZE rozwija sieć partnerów

BeeIN na drodze do opracowania innowacyjnej pompy ciepła. Multidystrybutor OZE rozwija sieć partnerów

Po czterech latach działalności i zbierania doświadczeń w sektorze pomp ciepła BeeIN stawia krok w stronę opracowania własnego, efektywnego energetycznie urządzenia. Notowana...