pl Polish
Sklep PV
Aktualności
OutletOZE
Instalator
Kontakt

BeeIN nawiązuje współpracę z Politechniką Warszawską

maj 19, 2023

Z przyjemnością informujemy, że nasza spółka BeeIN nawiązała współpracę z Wydziałem Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. 16 maja zawarliśmy porozumienie o współpracy, które otwiera możliwość wspólnego prowadzenia prac badawczo-rozwojowych przez co najmniej 5 lat.

Współpraca uczelni ze spółką BeeIN obejmuje dwa obszary: badawczo-rozwojowym oraz edukacyjny. Naukowcy i przedstawiciele biznesu połączą siły, aby wspierać rozwój innowacyjnych technologii pomp ciepła, opracować rozwiązania mające na celu redukcję zużycia energii i wpływu na środowisko naturalne, a także wspólnie przygotować publikacje naukowe. Ponadto, planuje się popularyzację wiedzy z zakresu pomp ciepła i automatyki wśród studentów oraz organizowanie konferencji, seminariów i sympozjów.

Cieszymy się, że możemy podzielić się naszym doświadczeniem ze studentami Politechniki Warszawskiej, którzy wiążą swoją przyszłość z rozwojem pomp ciepła oraz innych komponentów zaliczanych do odnawialnych źródeł energii. Nawiązanie współpracy z tak prestiżową uczelnią to dla nas zaszczyt, ale i szansa na pozyskanie wartościowych kandydatów do pracy, którzy wzmocnią nasz zespół specjalistów. Korzystając z okazji już teraz serdecznie zapraszam studentów na staże w BeeIN – mówi Jan Paweł Lisicki, Doradca Zarządu BeeIN S.A.

W ramach współpracy z Politechniką Warszawską, spółka przekaże Wydziałowi Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska pompy ciepła z autorskiej linii SPRSUN SELECT. Międzynarodowy dostawca rozwiązań z sektora OZE udostępni także naukowcom infrastrukturę badawczo-rozwojową w celu prowadzenia wspólnych badań naukowych. Ponadto, uczelnia będzie miała zapewniony dostęp do pomp ciepła z oferty spółki.

W obliczu wyzwań związanych z dekarbonizacją Polski połączenie potencjału tkwiącego w nauce z doświadczeniem rynkowym, którym dysponuje BeeIN daje szansę na szybsze wprowadzenie na rynek innowacyjnych rozwiązań z zakresu OZE. Jesteśmy przekonani, że efekty wspólnych działań wpłyną na przyspieszenie transformacji energetycznej i przyczynią się do poprawy jakości powietrza, ochrony klimatu oraz uniezależnienia się Polski od paliw kopalnych. Naszym celem jest budowanie wartości dla naszych akcjonariuszy, równolegle chcemy jednak aktywnie uczestniczyć w zwiększaniu świadomości społecznej związanej z koniecznością ochrony środowiska – podsumowuje Michał Sochacki z BeeIN.

Mogą Cię zainteresować