Sklep PV
Aktualności
OutletOZE
Instalator
Kontakt

beeIN generalnym dystrybutorem magazynów energii CF Energy

gru 6, 2023

beeIN SA Nawiązuje Strategiczne Partnerstwo z CF Energy Co Ltd na Polskim Rynku Magazynowania Energii

Jesteśmy podekscytowani ogłoszeniem nawiązania przez beeIN SA strategicznego partnerstwa z austriackim koncernem CF Energy Co Ltd, co jednocześnie oznacza, że stajemy się generalnym dystrybutorem ich nowoczesnych magazynów energii. Ten krok stanowi kluczowy moment w naszym rozwoju, otwierając nowe perspektywy i umożliwiając nam rozszerzenie sieci partnerów biznesowych.

Będziemy odpowiedzialni za dystrybucję urządzeń CF Energy w Polsce, wykorzystując naszą silną pozycję na rynku. „Podpisanie kontraktu z CF Energy to dla nas istotne wydarzenie. Jest to jednocześnie pierwsza umowa zawarta z dostawcą magazynów energii oraz milowy krok w rozwoju perspektywicznego obszaru naszej działalności.” – Roman Krawczyk, ekspert w beeIN SA

CF Energy, z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, zdobyło ponad 120 patentów i obsługuje 3,5 miliona klientów. Firma ta jest również liderem w dziedzinie badań i rozwoju baterii do pojazdów elektrycznych. Współpraca z CF Energy umożliwia nam wprowadzenie do naszej oferty produktów o atrakcyjnej relacji jakości do ceny.

Jako generalny dystrybutor mamy szerokie możliwości rozwijania nowych kanałów sprzedaży. Naszym celem jest także zapewnienie merytorycznego wsparcia dla instalatorów oraz handlowców, których już zapraszamy do udziału w cyklicznie organizowanych szkoleniach. Magazyny energii są teraz na fali wzrostowej, a ich sprzedaż będzie systematycznie rosła, m.in. za sprawą programu 'Mój Prąd’ oraz środków pochodzących z Krajowego Planu Odbudowy oraz produktom wysokiej klasy dostępnych w przystępnych cenach. Dzięki nawiązaniu partnerstwa z CFE będziemy w stanie odpowiedzieć na zapotrzebowanie ze strony rynku. Zakładamy, że w długoterminowej perspektywie przełoży się to pozytywnie na nasze wyniki finansowe” – podsumował prezes Michał Sochacki.

Wzrost rynku magazynów energii w Polsce, szacowany przez Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii, jest porównywany do rozwoju sektora fotowoltaiki. Rządowe programy dofinansowań oraz nowy sposób rozliczania energii mają stymulować ten wzrost. Preferencyjne systemy wsparcia prosumentów, w połączeniu z naszym dynamicznym rozwojem i partnerstwem z CF Energy, mają potencjał przyspieszenia tego procesu.

Wspólnie z beeIN, CFE pragniemy wprowadzić na polski rynek i rynki ościenne produkt wszechstronny, niezawodny i konkurencyjny cenowo. Kluczowym filarem strategii CFE w Europie jest współpraca z silnymi partnerami, którzy mają pozytywne doświadczenia na swoim rynku i wykazują się sprawnością operacyjną i techniczną” – mówi Grace Lao, menadżer w CF Energy GmbH.

Wprowadzenie tego partnerstwa na polski rynek jest krokiem w kierunku neutralności klimatycznej i dostarcza innowacyjnych rozwiązań dla rosnącego zapotrzebowania na magazynowanie energii w kraju. Z optymizmem oczekujemy, że to strategiczne partnerstwo przyczyni się do długoterminowego sukcesu beeIN, wzmacniając jednocześnie pozycję Polski na mapie europejskich liderów w dziedzinie magazynowania energii.

Jesteś zainteresowany szkoleniem zostaw swój mail

Mogą Cię zainteresować