Sklep PV
Aktualności
OutletOZE
Instalator
Kontakt

BeeIN coraz bliżej debiutu na NewConnect

sty 11, 2022

BeeIN S.A., dostawca rozwiązań z rynku OZE złożył Dokument Informacyjny na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Zarząd spodziewa się debiutu na rynku NewConnect wiosną br., któremu nie będzie towarzyszyć emisja akcji. W ujęciu wynikowym, spółka po III kwartałach 2021 roku osiągnęła 12,7 mln zł przychodów ze sprzedaży (vs 2,9 mln zł r/r) i 0,9 mln zł zysku netto (vs 0,4 mln zł r/r) i oczekuje dalszym wzrostów rezultatów finansowych w 2022 roku.

Działalność BeeIN opiera się na imporcie i sprzedaży klientom profesjonalnym paneli fotowoltaicznych oraz innych komponentów OZE (m.in. inwertery, pompy ciepła, magazyny energii). Spółka kieruje swoją ofertę również do klientów indywidualnych poprzez sklep e-commerce sundayenergy.pl i rozwija projekty deweloperskie własnych farm fotowoltaicznych. Dodatkowo BeeIN oferuje usługi wsparcia dla instytucji finansujących rynek OZE (w zakresie demontażu, testowania, serwisu, magazynowania i dalszej odsprzedaży komponentów OZE).

Jesteśmy na ostatniej prostej procesu upublicznienia BeeIN na rynku NewConnect. Jednocześnie realizujemy nasze zobowiązanie z okresu emisji w formule pre-IPO w grudniu 2020 roku. Debiut pozwoli naszej spółce wzmocnić wiarygodność, rozpoznawalność i przejrzystość prowadzonego biznesu. Z drugiej strony zyskamy wycenę rynkową, uwzględniającą nasze perspektywy i długoterminowy potencjał wzrostu wartości– mówi Michał Sochacki, Prezes Zarządu BeeIN S.A.

Spółka złożyła Dokument Informacyjny w związku z wprowadzeniem do obrotu 1.160.000 akcji zwykłych na okaziciela serii A i B o wartości nominalnej 0,10 zł każda. W procesie wprowadzenia akcji do obrotu na rynku NewConnect spółkę wspiera INC S.A. w roli Autoryzowanego Doradcy. W grudniu 2020 roku BeeIN z sukcesem przeprowadziła ofertę publiczną akcji serii B, pozyskując zakładaną kwotę 4 mln zł.

Naszemu debiutowi nie będzie towarzyszyć emisja akcji – najbliższe plany rozwojowe chcemy finansować ze środków własnych i ew. bankowych – uzupełnia Michał Sochacki.

Jednym z kluczowych budowanych obszarów w spółce jest projekt OutletOZE.pl, tj. outlet OZE przeznaczony dla odbiorców indywidualnych i instytucjonalnych. Dzięki platformie firma chce szybciej rozwinąć nowe linie biznesu, dotyczące m.in. z oferowania klientom paneli i urządzeń z rynku rePV. W ostatnich miesiącach BeeIN ponadto rozszerzyła ofertę o panele ZNShine Solar. Koncern dostarcza grafenowe moduły PV, wykazujące właściwości samooczyszczające, o wyższej efektywności, trwałości, oraz z niższym ryzykiem pożarowym. Zamierzeniem spółki jest promowanie na polskim rynku OZE paneli i urządzeń przeznaczonych dla odbiorców premium (potrzebujących unikalnych cech użytkowych).

ZNShine Solar to wiodący chiński producent paneli PV o ponad 30-letnim doświadczeniu, dysponujący najwyższym ratingiem Bloomberga TIER1 New Energy Finance. Koncern ma zdolności produkcyjne rzędu 6 GW i jest największym dostawcą ogniw fotowoltaicznych w Indiach. Pod kątem technologicznym, firma nakłada grafen zintegrowany z przednią szybą modułu PV zamiast powłoki powierzchniowej – uzupełnia Prezes Zarządu.

Mogą Cię zainteresować

BeeIN na drodze do opracowania innowacyjnej pompy ciepła. Multidystrybutor OZE rozwija sieć partnerów
BeeIN na drodze do opracowania innowacyjnej pompy ciepła. Multidystrybutor OZE rozwija sieć partnerów

BeeIN na drodze do opracowania innowacyjnej pompy ciepła. Multidystrybutor OZE rozwija sieć partnerów

Po czterech latach działalności i zbierania doświadczeń w sektorze pomp ciepła BeeIN stawia krok w stronę opracowania własnego, efektywnego energetycznie urządzenia. Notowana...